کتراک چیست؟

کتراک

کتراک چیست ؟

ماده منبسط شونده غیر انفجاری ست که با اعمال فشار به سنگ باعث تخریب آن می شود. کتراک از جمله موادی ست که بی صدا و بی خطر سنگ و انواع ساروج را تخریب می کند.

برای استفاده از کتراک نیاز به دانش خاصی نیست و به طور کامل با آموزش های ما قادر به استفاده از آن خواهید بود.

مواد تشکیل دهنده کتراک چیست ؟

کتراک از ترکیبات معدنی می باشد.این ترکیبات تماس با آب افزایش حجم پیدا کرده و به سنگ فشار وارد میکند و منجر به شکستن و تخریب سنگ می شود.نسبت ترکیب کتراک با آب و همچنین زمان آماده سازی بسیار مهم است.پس از خرید به طور کامل آموزش خواهیم داد.

 

فرمول شیمیایی کتراک

کتراک از ترکیبات معدنی نظیر

اکسید آلومینیوم

اکسید آهن

اکسید کلسیم

کربنات سیلسیم آمورف و…

تشکیل شده است.

 

 


کتراک از جمله مواد غیر منفجره شیمیایی در معادن می باشد که با استفاده از اعمال نیروی کشش در دیواره چال باعث شکست سنگ می گردد . کتراک به گونه ای عمل می کند که گاز و حرارت بالایی تولید نکرده ولی عمل شکست را تقریبا مانند انفجار انجام می دهد.

نحوه ی استفاده از کتراک :

متناسب با نوع کار نحوه ی سوراخ زدن و فاصله ی چال ها تعیین می شود.

به طور کلی کتراک ماده ای منبسط شونده ست که بعد از ترکیب با آب و قرار گرفتن در چال ها با انبساط سنگ را خورد می کند.

برای شکستن قویترین نوع سنگ و ساروج به ۶۰۰ کیلوگرم بر سانتیمتر فشار نیاز هست که کتراک بیشتر از این مقدار بر سانتیمتر فشار وارد می کند.

نحوه طراحی چالها

فواصل بین چالها ،قطر مته و طول آن بسته به نوع هر کار متفاوت است. بنا به نوع کار نحوه ی عملکرد به شما آموزش داده خواهد شد.

با رعایت نکات و رعایت فواصل چال ها به خوبی در هر مکانی چه محیط بسته و چه محیط باز می توانید از کتراک استفاده نمایید.

طرز تهیه کتراک :

مفصل طرز تهیه کتراک توضیح داده شده ، این مواد با نسبت مشخص با آب مخلوط می شود و بلافاصله دوغاب کتراک داخل سوراخ هایی که از قبل حفر شده ریخته می شود . نکته مهم اجرای سریع آن‌می باشد که انرژی خود را خارج از چال ها تخلیه نکند.

از کجا کتراک بخریم

فقط از فروشندگانی کتراک بخرید که با اجرای ان در شرایط مختلف آشنایی داشته باشند ، که بتوانند به شما آموزش مناسب بدهند . شرایط کار در کف چاه با فضای آزاد ، یا سنگ ریشه دار فرق دارد . فرم سوراخ ها ، تعداد آنها فرق دارد.

02166889105

09199909101

09399500940

چگونگی استفاده از کتراک :

کتراک را به نسبت ۳ کیلو با ۱ لیتر آب مخلوط کرده و کامل هم زده شود تا مخلوطی یکدست شود.

۱- نسبت اختلاط کتراک با آب حدود  ۳ کیلو به ۱ لیتر آب می باشد.
۲- اختلاط می بایست در ظروف پلاستیکی تمیز صورت گیرد.
۳- آب مورد نظر بایستی اب معمولی  باشد.
۴- درجه حرارت آب برای اختلاط می بایست بین ۱۵ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد.

سپس بلافاصله دوغاب را به مقدار معین تا ۹۵% ارتفاع چال پر کنید.

سپس سر چال ها  را با گوه چوبی ببندید و خوب بکوبید.

تنها دلیل استفاده از گوه های چوبی برای جلوگیری از پاشیده شدن کتراک به بیرون از سوراخ ها میباشد و تاثیری در قدرت و عملکرد کتراک ندارد.

فعل و انفعالات شیمیایی کتراک از همان لحظه مخلوط کردن و ریختن درون چالها شروع میشود و گوه های چوبی به بیرون رانده مشود و دلیلی ندارد شما مجدد آنها را بکوبید.

با توجه به نوع کتراک مصرفی و نوع کار شما از نظر سختی در صورت استفاده کردن از کتراک ۳۰ دقیقه ای بعد ۱۰ تا ۳۰ دقیقه ,در صورت استفاده از کتراک ۲ ساعته بین ۱ تا ۲ ساعت و در صورت استفاده از کتراک ۲۴ ساعته بین ۸ تا ۲۴ ساعت عمل شکستن انجام میشود.

میزان مصرف کتراک :

بصورت کلی برای سنگ ,بتن بدون الماتور و ساروج در صورتی که دور آن باز باشد در هر متر مکعب بین ۷ تا ۱۵ کیلو مصرف میشود.

در صورتی که دور کار بسته باشد یا در خاک مدفون باشد برای هر متر مکعب بین ۲۰ تا ۵۰ کیلو بسته به لوازم حفاری و فضای کار کتراک مصرف میشود.

برای بتن مسلح نیز برای هر متر مکعب بسته به شرایط الماتور و فضای کار بین ۲۵ تا ۵۰ کیلو کتراک مصرف میشود.

بهترین نوع کتراک :

شرکت ابزار معدن فرزاد تولید کننده انواع کتراک با قدرت متفاوت می باشد.

اینجا را هم بخوانید  نحوه ی متلاشی کردن سنگ

کتراک نیم ساعته ،دو ساعته ، دوازده ساعته و بیست و چهار ساعته در بسته بندی های ده کیلو و بیست کیلو موجود می باشد.

تمامی نمونه ها قدرت تخریب را دارا می باشند با این تفاوت که مدت زمان عملکرد آن ها متفاوت است.

قویترین نمونه موجود در بازار کتراک ژاپنی نیم ساعته و پس از آن کتراک ایرانی نیم ساعته می باشد.

نمونه های کتراک تابستانه و زمستانه متفاوت است و برای فصول مختلف با توجه به شرایط دمایی مختلف تولید می شود.

 

کتراک را از کجا تهیه کنیم ؟

شما می توانید برا ی تهیه ی انواع کتراک بدون واسطه به طور مستقیم با ابزار معدن فرزاد در تماس باشید.

دفتر مرکزی روش کتراک در تهران واقع در خیابان آذربایجان بین کارون و قصردشت پلاک ۱۰۰۵ می باشد.

در کمتر از یک روز برای تمامی شهرها ارسال داریم.

نگران دوری مسافت نباشید در کمترین زمان سفارش خود را بدون مشکل تحویل خواهید گرفت.

کتراک قیمت

با توجه به شرایط کشور کتراک قیمت ثابتی ندارد و بطور معمول در طول سال چندین بار تغییر قیمت دارد . اما ما سعی می کنیم با کاهش سود خود قیمت را در طول سال تغییر چندانی ندهیم.

 

کتراک دی جی کالا

در سایت دی جی کالا ما محصول خود را به فروش نمی گذاریم . چرا ؟ چون شرایط کار کتراک در فضای مختلف تغییر می کند ، پس اگر از طریق دی جی مالا به فروش برسد نمی توانیم به مشتریان خود اموزش دقیقی بدهیم و مشتریان عزیز نتیجه خوبی نمی گیرند.

 

نکات ایمنی کار با کتراک :

کتراک چه بصورت پودر و چه بصورت دوغاب برای چشم خطرناک است و حتما باید در تمام مراحل کار با کتراک  از عینک ایمنی استفاده شود. در صورت پاشیده شدن کتراک از چال ها و پخش شدن در هوا باید از محیط دور شوید تا باعث تنگی نفس و سوزش چشم شما نشود.

در صورت پاشیده شدن کتراک چه به صورت پودر و چه به صورت دوغاب به چشم فورا چشم را با آب تمیز و خنک بشویید و سریعا به دکتر مراجعه نمایید.

موارد کاربرد کتراک :

 امروزه با پیشرفتهایی که در تولید کتراک به وجود امده است در بیشتر سنگ ها می توان از ان استفاده کرد .

در ایران از کتراک بیشتر در معادن سنگ بخصوص معادن سنگ گرانیت ، در پروژه های عمرانی و راه سازی جهت تخریب و شکستن سنگهای مزاحم و نیز جهت شکستن بتن و یا ساروج استفاده می شود.

                                                           

امروزه معدنکاری و شیوه های رایج در آن در حال تحول دائمی است و بسیاری از مراکز و موسسات تحقیقاتی فعال در امور معدن برای پیشبرد اهداف معدنکاری دست به تولید موادی میزنند که بیشترین بازدهی را دارا بوده و در عین حال علاوه بر ارزانی قیمت با محیط زیست سازگاری داشته باشد .
یکی از مواردی که به طور روزافزون در کارهای معدنی ایران مورد استفاده قرار می گیرد انواع پودرهای منبسط شونده است . این پودرها پس از محلوط شدن با آب ، به صورت دوغاب در درون چالهای از پیش حفاری شده ریخته می شوند و پس از مدتی در اثر هیدراتیزاسیون و آبگیری ، دوغاب حاصله تا چندین برابر خود افزایش حجم می دهد و در اثر این افزایش حجم یک تنش فشاری بالایی به دیواره چالها وارد میکند و این تنش در نهایت موجب شکسته شدن دیواره چال ، در نقاط ضعف موجود در اطراف دیواره میگردد .
با حفاری و آرایش چالها در جهت های خاص می توان شکسته شدن دیواره چالها را هدایت نمود و در نهایت قطعات سنگ و یا بتن را به طور دلخواه برش داد .

مزایا و معایب کتراک :

پودرهای منبسط شونده همانند هر ماده مصنوعی دیگر دارای مزایا و معایبی می باشند . بنابراین با کنترل و بهسازی روش تولید می توان از معایب این پودرها کاست و بر مزایای آن افزود .

نحوه استفاده کتراک در ساروج :

عزیزان توجهی به تبلیغات نداشته باشید . کتراک ها برای ساروج ، سنگ و بتن قابل استفاده هستند و  نحوه استفاده کتراک در ساروج با سنگ و بتن فرقی ندارد و بسته به شرایط شما ما بعد از خرید آموزش می دهیم .

روش صحیح استفاده از کتراک :

بعد از خرید کتراک با توجه به فضای باز یا پلمپ بودن ، کف یا دیواره و شرایط ازاد یا ریشه دار بودن روش صحیح استفاده از کتراک به شما آموزش داده می شود .

اینجا را هم بخوانید  کتراک را از کجا تهیه کنیم

کتراک‌ انفجاری

کتراک ماده منبسط شونده غیر انفجاری است و کتراک انفجاری وجود ندارد . کتراک را با رعایت نکات ایمنی در فضای مسکونی نیز می توانید استفاده کنید .

فروش کتراک در تهران :

شما می توانید برا ی خرید انواع کتراک در تهران به صورت حضوری مراجعه فرمایید.در تهران ارسال با پیک کمتر از دو ساعت انجام می شود.

برای خرید در سایر شهرها می توانید پس از ثبت سفارش در کمتر از یک روز بسته خود را تحویل بگیرید.

قیمت کتراک مایع :

کتراک مایع وجود خارجی ندارد پس قیمت کتراک مایع هم وجود ندارد . چون کتراک با آب مخلوط می شود افرادی به آن کتراک مایع می گویند . در هر صورت کتراک فقط پودری می باشد.

قیمت کتراک سنگ شکن :

همه نمونه های کتراک قادر به شکستن سنگ می باشند ، بهتر از برای سنگ های پلمپ از نمونه های سریع کتراک که قدرت بیشتری دارند استفاده شود .منظورم ۳۰ دقیقه و ۲ ساعته است .

لیست قیمت کتراک :

لطفا برای قیمت انواع کتراک و دیگر محصولات به دسته بندی لیست قیمت کتراک مراجعه کنید.

قیمت کتراک :

در زمان درج این آگهی در تاریخ اسفند ۱۴۰۱ قیمت کتراک های ایرانی به شرح زیر می باشد:

کتراک ایرانی نیم ساعته در بسته بندی ده کیلوگرمی مبلغ ۳۲۰ هزار تومان.

کتراک ایرانی دو ساعته در بسته بندی بیست کیلوگرمی مبلغ ۲۴۰ هزار تومان.

قیمت کتراک نیم ساعته :

در  تاریخ اسفند ۱۴۰۱ که برای شما این مطلب را می نویسم کتراک نیم ساعته ایرانی در بسته های ۱۰ کیلوگرمی به قیمت ۳۲۰ هزار تومان و بسته های کتراک نیم ساعته ژاپنی در بسته ۱۰ کیلو گرمی ۴۵۰ هزار تومان می باشند .

قیمت کتراک‌ دی جی کالا :

 

در دی جی کالا ما محصولی ارائه نمی دهیم و کسی که از دی جی کالا این محصول را خریداری کند آموزش نمی بیند .

قیمت کتراک ژاپنی :

قیمت کتراک زاپنی زمستانه و تابستانه با یکدیگر فرق ندارد و کتراک ژاپنی زمستانه و تابستانه که بهترین کتراک موجود در کشور است در بسته های ۱۰ کیلوگرمی ۴۵۰ هزار تومان می باشد.

قیمت کتراک آلمانی :

لازم به ذکر است مواد کتراک آلمانی  مدت زیادی است به ایران وارد نشده و مواد آن قدیمی می باشد و توصیه نمی شود . چون این مواد در طول زمان انرژی خود را از دست می دهد ولی قیمت بسته های ۱۰ کیلوگرمی  ۴۰۰ هزار تومان می باشد.

قیمت کتراک خارجی :

در ایران کتراک ژاپنی و آلمانی موجود است و از کشور دیگری در ایران محصول ارائه نمی شود . نمونه ژاپنی مواد جدید تر می باشد و نمونه آلمانی مواد قدیمی هستند که پیشنهاد نمی شود .

در زمان درج این آگهی در تاریخ اسفند ۱۴۰۱ قیمت کتراک وارداتی به شرح زیر می باشد:

کتراک آلمانی دوساعته  در بسته بندی ده کیلوگرمی ۴۰۰ هزار تومان.

کتراک ژاپنی نیم ساعته در بسته بندی ده کیلوگرمی ۴۵۰ هزار تومان.

 

خرید کتراک تهران :

برای خرید کتراک در تهران به آدرس ما در خیابان آذربایجان ، ابزار معدن فرزاد مراجعه کنید و یا تماس بگیرید برای شما با پیک ارسال شود . لوکیشن ابزار معدن فرزاد در نقشه گوگل ، ویز ، نشان و بله موجود است .

کتراک شیراز :

شرکت ما در شهر شیراز نمایندگی فروش دارد و می توانید بصورت حضوری در شیراز کتراک را خریداری کنید ، برای اطلاع از ادرس شیراز با شماره ۰۹۱۳۹۶۱۴۶۸۴ تماس بگیرید ، نمایندگی شیراز کتراک در طول هفته فعال می باشد و ارسال نیز دارد .

خرید کتراک شیراز :

لطفا برای خرید جزئی در شیراز به نمایندگی ما در شیراز مراجعه کنید و برای خرید عمده با دفتر تهران هماهنگ کنید .

خرید کتراک اصفهان :

برای خرید‌کتراک در شهر اصفهان لطفا با نمایندگی ما در اصفهان با شماره ۰۹۱۳۹۶۱۴۶۸۴ تماس بگیرید .

خرید‌ کتراک مشهد :

هنوز نمایندگی ما در شهر مشهد برای خرید کتراک فعال نشده است و برای شما با اتوبوس یا باربری ۱ روزه ارسال می شود .

خرید‌کتراک ‌تبریز :

متاسفانه برای خرید کتراک در تبریز ، اردبیل و ارومیه ما هنوز نمایندگی ای دایر نکرده ایم ، در صورت فعال شدن نمایندگی اطلاع رسانی می شود . در حال حاضر از تهران برای شما ۱ روزه ارسال می شود .

خرید کتراک کرج :

نمایندگی کرج شرکت ما تغییر آدرس داده است ، برای دریافت ادرس نمایندگی کتراک کرج با دفتر تهران تماس بگیرید.

جهت خرید پانچر (حلال بتن و ساروج) میتوانید با به قیمت های زیر با شماره های زیر تماس بگیرید.

 

برای مشاوره و آموزش رایگان  با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
———————————————————
۰۲۱۶۶۸۸۹۱۰۵
۰۹۱۹۵۰۰۰۱۵۶
سایت Katrock.ir
? @katrockk ? کانال تلگرام

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید