مایع لوله باز کن

مایع لوله باز کن

برای اینکه لوله باز کن عملکرد قوی تر و بهتری داشته باشد و قوی تر بچسبد، بهتر است تمامی اطراف لبه پلاستیکی قسمتی که قرار است به سینک بچسبد را پارافین بمالید. این قسمت پلاستیکی لوله باز کن را به نحوی که آب زیر کلاهک آن نتواند راه پیدا کند روی چاهک قرار دهید و در سینک اندکی آب بریزید. دسته لوله باز کن را محکم به طرف پایین فشار دهید. این حرکت را به تعداد ۱۰ بار تکرار کنید و اگر لازم بود حتی آن را دوباره انجام دهید. لوله باز کن را بردارید تا آب داخل سینک با فشار وارد چاهک شود و ذرات داخل لوله را به سمت لوله فاضلاب هدایت کند. در پاینا آب داغ را باز کرده تا به دنبال راه یافتن به درون لوله جداره آن را به طور کاملی پاکسازی کند.

مایع لوله باز کن

استفاده از لوله یا چاه بازکن های شیمیایی

روش دیگر استفاده از چاه بازکن های شیمیایی هستند که عبارتند از محلول های بسیار موثری که به دنبال ریختن آن ها در چاهک گرفتگی لوله ها باید بسیار با سرعت و آسان برطرف و مجرای لوله باز شود. یکی از اشتباهات بزرگی که بسیاری از افراد مرتکب می شوند این است که محلول را داخل چاهک ریخته و آن را به به حال خود رها می کنند که باید گفت بسیار کار نادرستی می باشد. بر جا ماندن محلول شیمیایی بر جداره لوله ها سبب پوسیدگی آن ها می شود، در نتیجه به دنبال ریختن محلول در چاهک چند دقیقه ای ابتدا صبر کنید و سپس آب را باز کنید تا به مدت چند دقیقه وارد لوله شود و محلول را شستشو دهد. یکی دیگر از اشتباهاتی که برخی افراد می کنند این است که بعد از ریختن محلول شیمیایی سر خود را به نزدیک چاهک می آورند تا داخل آن را بررسی کنند، این کار اشتباه باعث می شود که گاز های سمی که از محلول متصاعد شود وارد سیستم تنفسی فرد شود که بسیار خطرناک و مضر می باشد. در پایان باید گفت که برخی از محلول های شیمیایی لوله باز کن برای رفع گرفتگی های ناشی های چربی ها و ذرات غذا مناسب هستند و بعضی های دیگر برای رفع گرفتگی های ناشی از تجمع مو در لوله ها به کار گرفته می شوند. در نتیجه از محلولی استفاده کنید که مناسب کار مورد نظر شما باشد تا به مشکل بر نخورید.

بازکردن لوله توسط مواد طبیعی موجود در آشپزخانه

بعضی از افراد ترجیح می دهند به منظور باز کردن لوله ها از موادی که به شدت خاصیت خورندگی دارند و ممکن است به لوله ها آسیب وارد کنند استفاده نکنند. شاید شما هم جزو این دسته از افراد باشید و به جای جستجو در زیر سینک و همچنین به دنبال مواد شیمیایی در فروشگاه ها به قفسه های آشپزخانه خود مراجعه کنید و تصمیم بگیرید برای باز کردن لوله ها به محیط زیست آسیب وارد نکنید! اکثر اوقات برای انجام این کارها خیلی از افراد به دنبال مواد شیمیایی خطرناک، اسید های به شدت قوی و یا راه های نامتعارف می روند در حالی که راه های ساده تر و البته طبیعی تری هم برای باز کردن لوله ها وجود دارد تا دیگر نیاز به استفاده از مواد خورنده شیمیایی نباشد. این روش های طبیعی اغلب اوقات موثر بوده و به شیوه زیر انجام می شوند:

پیش نیازهای لازم برای باز کردن لوله ها:

۱٫ یک جعبه جوش‌شیرین

۲٫ سرکه

۳٫ یک دستمال یا پارچه کهنه که به اندازه ای بزرگ باشد که بتوان برای مسدود سازی سوراخ فاضلاب آن را روی آن قرار دهیم. ۴٫ کتری که دارای آب جوش باشد

تمامی مواد لازم برای باز کردن لوله ها همین ها هستند و با استفاده از آن ها و روش ساده ای می توان گرفتگی لوله ها را رفع کرد. حالا به نحوه انجام کار و استفاده صحیح از آن ها می رسیم.

مایع <a href=لوله باز کن" width="218" height="231" />

مراحل کار به منظور رفع گرفتگی لوله ها:

گام اول: نیمی از بسته جوش شیرین را در سینک ظرفشویی خود خالی کنید. حواستان باشد برای انجام این کار از جوش شیرینی خشک استفاده کنید و به هیچ وجه آن را با چیزی مخلوط یا خیس نکنید. فقط به طور مستقیم آن را در لوله خالی کنید.

گام دوم: دستمال یا پارچه های کهنه ای که آماده کرده اید را جمع آوری و در کنار دست خود برای استفاده قرار دهید.

گام سوم: بعد از خالی کردن جوش شیرین ها به میزان یک دوم فنجان سرکه را داخل راه فاضلاب بریزید. فورا بعد از ریختن سرکه حتما با دستمال یا پارچه ای که آماده کرده اید مسیر فاضلاب را ببندید تا چیزی نتواند خارج شود یا فرار کند. شاید علت این کار را خواشته باشید بدانید، به این خاطر که واکنش بین این دو ماده مختلف باعث ایجاد یک “آتش فشان” کوچک می شود که دوست دارد از راه فاضلاب خارج شود و شما با این کار آن را همان جا آن پایین نگه می دارید.

گام چهارم: اجازه دهید این مخلوط آتش فشانی کوچک شما به مدت ۳۰ دقیقه در محل خود باقی بماند و در طی این مدت یک کتری آب را به جوش آورید.

گام پنجم: بعد از طی مدت زمان مذکور پارچه یا کهنه را برداشته و با سرعتی آهسته آب جوش را در لوله سر ریز کنید.

عمل مورد نظر به پایان رسید و حالا باید لوله ای در اختیار داشته باشید که به صورت طبیعی و بسیار ساده گرفتگی آن رفع شده باشد. اگر گرفتگی لوله هنوز وجود دارد مراحل بالا را می توانید یک بار دیگر تکرار کنید و با آنکه معمولا بیشتر از یک بار انجام این کار توصیه می شود ولی همان بار اول باید کافی باشد. نکته مهم ولی در پایان این است که شما بدون استفاده از مواد شیمیایی و تنها به صورت طبیعی و موارد غیر خورنده توانسته اید گرفتگی لوله و یا سینک ظرفشویی خود را رفع کنید.

 

با استفاده از پانچر لوله های گرفته شده ، حتی به وسیله سیمان و بتون صد در صد باز می شود و دیگر نیازی به فنر زدن ، استفاده از اسید های قوی و خطر ناک و یا شکافتن لوله ها ویا روش های زمان بر و هزینه های بالا نیست.

 برای مشاوره و آموزش رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
———————————————————
۰۲۱۶۶۸۸۹۱۰۵
۰۹۱۹۵۰۰۰۱۵۶
سایت Katrock.ir
🏔 @katrockk 🏔 کانال تلگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید