کتراک تابستانی

 

کتراک تابستانی   

 • کتراک تابستانی و یا همان (کتراک هوای گرم) همانطور که از نامش پیداست جهت تخریب  بدون انفجار و بی صدای سنگ و بتن در آب و هوای گرم و نیمه گرم مورد استفاده قرار میگیرد.دستور عمل استفاده از این ماده در بسته بندی ها شرح داده شده است و این توضیحات در بخش شرح خصوصیات است. یک نکته خیلی مهم این است که این ماده باید دور از رطوبت نگهداری شود. و اگر این نتکته رعایت شود کتراک را میتوان تا یک سال در انبار نگهداری کرد . 

  زمانی که از این ماده استفاده میشود باید نکات ایمنی بسیاری را رعایت کنید که در ادامه مطلب به آن میپردازیم :

  نکات ایمنی و بسیار مهم

  قبل از اینکه شروع به کار با کتراک کنید نکاتی هستند که کاربر باید به انها توجه کند. همانطور که میدانید کتراک یک ماده شیمیاییی است و کسی که دارد از این ماده استفاده میکند لازم است نکات ایمنی را حتما رعایت کند.

  ۱٫پیش از اینکه شروع به کار شود باید با استفاده از عینکهای شیشه ای که تماما چشم را میپوشانند برای چشم استفاده شود زیرا در هنگامی که کتراک با اب دارد واکنش میدهد ممکن است حباب هایی ایجاد شود و مواد به سمت چشم پرتاب شود.

  ۲٫کسی که در تماس با کتراک است باید از دستکش لاستیکی استفاده کند. جهت ترکیب کردن کترام با اب نباید دست به طور مستقیم تداخل داشته باشد و لازم است که کاربران از دستکش لاستیکی استفاده کنند.

  ۳٫ پیشنهاد می شود کاربران در زمان کار با کتراک از مقنعه استفاده کنند.

  ۴٫ در هیچ یک از قسمت های کار با کتراک (هنگام مخلوط کردن کتراک با آب ، هنگام ریختن کتراک داخل سوراخ ها و …) نباید کاربران به کتراک به طور مستقیم نگاه کنند.

  ۵٫ اگر به هر علتی مقداری کتراک (پس از مخلوط شدن با آب) به پوست کاربران پاشیده شد اولین اقدام مهم و مطمئن شتوشوی قسمت پاشش با آب سرد است. این کار باید چندین بار انجام شود.

  کتراک تابستانی

  وسایل مورد نیاز برای استفاده از کتراک 

   

  سطل پلاستیکی، عینک ایمنی، دستکش پلاستیکی

  دریل برقی یا کمپرسور با مته،  ماسک

  گوه چوبی، چکش سنگین یا پتک

  تشخیص موقعیت سنگ یا بتن

  نکته خیلی مهم قبل از انجام عملیا شناخت سنگ است و موقعیت قرار گرفتن ان .لازم است قبل شروع کار بدانید سنگ یا بتن ازاد است و یا در خاک نهفته است و اینکه بتن مورد تخریب مسلح است یا غیر مسلح.

   

  مخلوط کردن کتراک و ریختن آن در داخل چال ها

  جهت ترکیب کردن عموما استفاده از وسایل مکانیکی بهتر است ولی به وسیله مخلوط کن دستی یا با دست هم این عملیات را میتوان انجام داد. سطلی که برای انجام ترکیب به کار گرفته میشود لازم است که از جنس پلاستیک باشد.

  آبی که مصرف میشود هم لازم است تمیز باشد و حرارت آن در ماده کتراک زمستانی ۲۵ الی ۳۰ درجه باشد.

  بهترین و مناسب ترین اندازه آب جهت اضافه کردن به ۵ کیلوگرم کتراک تابستانی یک و یک سوم لیتر است و در ماده زمستانی ۱٫۵ لیتر آب می باشد. اگر آب استفاده شده جهت ساختن ملات به حداقل لازم برسد توانایی انبساطی کتراک بیشتر میشود و برعکس با زیادتر شدن آب استفاده شده  از حد لازم قدرت انبساطی آن کمتر می شود. و باید به درصد آب برای ترکیب کردن کتراک توجه کرد.

  به دلیل آن که شاید کتراک در تماس با هوا قدرت شیمیایی اش کاهش یابد و یا از بین برود  بهتر است در  مرحله پایانی در کیسه را باز کرد و سریعا با آب ترکیب کرد . ملات به وجود امده  را آنقدر بهم زد تا ترکیبی کاملا همگن به دست بیاید.

  برای ترکیب کردن کتراک در دمای ۰ تا ۱۸ درجه از آب بین ۲۵ تا ۳۰ درجه و در دمای ۱۸ درجه به بالا باید از آب معمولی و سرد استفاده کرد.

  خمیر کتراک لازم است در کمتر از ۵ دقیقه در چال های کاملا  تمیز و بدون رطوبت ریخته شود. اگر درون چال ها آب باشد لازم است خمیر را درون کیسه های نایلونی یا لوله های پلی اتیلن که کمی ضخامت دارد ریخته شود و در چال ها گذاشته شود. چال ها لازم است کاملا با خمیر کتراک پر شوند تا حداکثر توانایی را جهت تخریب داشته باشند.

  اگر این دستورالعمل صحیح  انجام شود بعد از ۵ تا ۶ ساعت بر طبق درجه محیط، تخریبی مطمئن خوهید داشت.

   

 برای مشاوره و آموزش رایگان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید
———————————————————
۰۲۱۶۶۸۸۹۱۰۵
۰۹۱۹۵۰۰۰۱۵۶

سایتkatrock.ir
🏔 @katrock کانال تلگرام

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید